Забыли пароль?
Регистрация
Вопросы категории:
17.12.2018 [ ответов: 1]
Показать ответ

Юридик шахсга тегишли бўлган ҳар қандай мол-мулкни ўзга шахсларга,  шу жумладан жисмоний шахсларга текинга бериш қонун ҳужжатларига зид эмас, лекин бунда солиқ оқибатлари вужудга келади.

Далее
30.10.2018 [ ответов: 1]
Показать ответ

Асосий воситаларни сотишда уларни балансдан чиқариш 5-сон БҲМС ва Молия Вазирлигининг 2004 йил 16 августдаги 101-сон буйруғи билан тасдиқланган Низомга асосан амалга оширилади.

Далее
23.02.2018 [ ответов: 1]
Показать ответ

Олинган товарни кирим қилиш, қарзни акс эттириш, қарзни қайтаришда товарнинг чиқиб кетиши, қарз суммасини сўндириш, юзага келган фойда ёки зарарни акс эттириш бўйича проводкалар қилиш керак. 

Далее
10.01.2018 [ ответов: 1]
Показать ответ
1.Согласно ст.135 НК при получении финансового займа с условием выплаты процентов, ставка которых ниже ставки рефинансирования, установленной ЦБ РУз, доход заемщика определяется исходя из ставки рефинансированияЦБ РУз на дату получения займа. Далее
Сайт разработан в ООО «NORMA», зарегистрирован в Узбекском агентстве по печати и информации 01.06.2018 г.
Регистрационное свидетельство № 0406.
Адрес: Узбекистан, 100105, г. Ташкент, Мирабадский р-н, ул. Таллимаржон, 1/1.
Тел. 78-150-11-72, Call-центр:1172. E-mail: admin@norma.uz
Копирование материалов сайта без согласования с администрацией ресурса запрещено.
© ООО «NORMA», 2007-2020 г. Все права защищены.
18+
Яндекс.Метрика